Tania książka – czemu warto ją wybrać?

Książki wyrabiają wrażliwość. Poruszane w nich kwestie uczą dzieci, jakie problemy można spotkać w codziennym życiu i jak sobie z nimi radzić.

Tania książka

Czasami ceny książek potrafią nadszarpnąć portfel. Nie zawsze można sobie na nie pozwolić tak, jakby były towarem luksusowym. Nie tak to powinno wyglądać. Książki powinny towarzyszyć nam każdego dnia, gdyż bardzo korzystnie wpływają na rozwój dzieci, a także zmieniają sposób patrzenia na świat osób dorosłych. Warto więc sprawdzać, gdzie kupić można dobrą i tanią książkę. Będą to na pewno antykwariaty, outlety, a  także różnego rodzaju księgarnie internetowe (które czasem mogą poszczycić się naprawdę korzystnymi cenami).

Co daje dzieciom czytanie książek?

Bardzo często słyszy się, że dzieciom należy czytać jak najwięcej. Jakie są tego powody? Są to bardzo wymierne korzyści:

– Czytanie książek przekazuje opiekunom wiele informacji o dziecku. Niektóre maluchy lubią słuchać ciągle tych samych opowieści. Może być  to być znak, że coś ich cieszy, albo też nurtuje i niepokoi.

– Książki porządkują świat dziecka. Dzięki zawartym w nich historiom łatwiej jest im zrozumieć codzienne sprawy.                                              

– Książki uczą jak porozumieć się z rówieśnikami oraz rodzeństwem. W wielu opowieściach zdarzają się np. sytuacje kłótni, a następnie sposoby ich rozwiązywania. Dzięki temu maluchy dowiadują się jakie zachowania są tymi właściwymi i pożądanymi.

– Słuchanie nowych opowieści rozwija inteligencję dzieci, wzbogaca ich słownictwo i zachęca do samodzielnej nauki.