Ebooki- produkt, który coraz śmielej wkracza w naszą rzeczywistość

Świat idzie naprzód i nie da się tego powstrzymać. Tendencja ta obejmuje również książki. Coraz częściej w księgarniach pojawiają się ebooki, czyli cyfrowe opracowania książek.

Tematyka ebooków

W zasadzie jest ona różnorodna i zależna od dziedziny, jaką porusza ebook. Niemniej nie istnieją jakieś ramy tematyczne tego typu opracowań. Tematyka ebooków może dotyczyć zarówno z pozoru błahych spraw takich jak naprawa pralki, jak i zagadnień stricte naukowych. które zawierają różne przypuszczenia i hipotezy badawcze.

Na jakich urządzeniach można odtwarzać ebooki?

Tego typu opracowania można ściągnąć na telefon komórkowy nowszej generacji. Jego pojemność jest na tyle dużą, że bez problemu pomieści treść cyfrową książki. Innym urządzeniem, na które można wgrać ebooka, jest również tablet. Jest on na tyle sprawny, by w kilka minut pozyskać książkę w wersji cyfrowej i ją na stałe zapisać w pamięci razem z innymi plikami. Ebooki można również ściągać na laptopa. Można w ten sposób stworzyć sobie niezłą kolekcję czytelniczą.

Czy wszystkie ebooki da się ściągnąć?

Niestety nie. Niektóre chroni prawo i znak wodny. Ich ściągnięcie wbrew woli autora jest klasyfikowane jako przestępstwo. Poza tym do większości ebooków trzeba mieć specjalny program, który pozwoli je ściągnąć i klucz licencyjny. Bez kłopotu można nabyć jedynie darmowe ebooki. Problem w tym, że jest ich bardzo niewiele.

Zainteresowani? Po więcej informacji zapraszam tu