Zalety gry planszowej Emocje

Jedną z najbardziej popularnych w ostatnim czasie gier planszowych jest edukacyjna gra Emocje. Z całą pewnością idealnie się ona sprawdzi nie tylko wśród dzieci, ale także wśród młodzieży i dorosłych. Tego rodzaju gra polecana jest każdemu, z uwagi na szereg jej zalet.

Specyfika gry

Gra Emocje jest bardzo popularną grą planszową, przeznaczoną dla osób w różnym wieku. Wyprodukowana została ona przez znanego producenta wszelkiego rodzaju gier planszowych, firmę Kukuryku. Mogą w nią grać zarówno dzieci od siódmego roku życia, jak i młodzież oraz dorośli. W grze nie ma podziału na płeć, a więc mogą w nią grać i chłopcy i dziewczynki. Ilość graczy, która może w sposób jednoczesny użytkować grę wynosi od dwóch do czterech osób, co jest standardową ilością w tego rodzaju grach. Gra wyposażona jest w różnego rodzaju elementy. Wśród nich można wyróżnić następujące:
– 112 kart, na których są zadania,
– 16 tafelków, występujących w okrągłej formie,
– 1 puzzlowa plansza,
– 1 kostka do gry,
– 4 pionki.

Oprócz tego gra zawiera instrukcję w języku polskim, w której można znaleźć wszelkie informacje związane ze sposobem grania.

Zalety gry

Gra planszowa Emocje posiada szereg zalet. Przede wszystkim ma ona wymiar edukacyjny, ponieważ umożliwia poznawanie siebie i swojego otoczenia poprzez różnego rodzaju emocje. Dzięki graniu w tego rodzaju grę można w końcu zacząć opowiadać innym o przeżywanych przez siebie emocjach, co jest bardzo korzystnym efektem. Oprócz tego gra planszowa może łączyć rodziny poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu.