Gra karciana wirus- w co grać z dziećmi?

Wirus jest grą towarzyską. Zadaniem uczestników jest bezwzględna walka z pandemią poprzez eliminację wirusa, izolowanie zdrowych części ciała i zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób tam, gdzie to możliwe. Dzięki tej grze można miło spędzić czas na sobotniej domówce, lub uczyć dzieci tego, na jakiej zasadzie działają wirusy i jak można je pokonać. Świat pełen groźnych wirusów może być przerażający, ale gry planszowe mogą czasem ukazać je w lekko humorystycznym zabawieniu. Żadna zabawa nie będzie tak przednia, jak wirus. Gra jest naprawdę fantastyczna i może umilić nie jeden deszczowy dzień!

Co znajduje się wewnątrz gry?

Po otwarciu pudełka ukazuje się graczom 68 kart i księga zasad. Karty są podzielone na cztery różne kategorie: narządy, wirusy, leki i zabiegi. Na kartach do gry nie ma tekstu, tylko urocze rysunkowe bazgroły, które bardzo dobrze ilustrują różne rzeczy. Na początku gry wybrana osoba tasuje wszystkie karty, tworząc talię, a następnie rozdaje każdemu graczowi po trzy sztuki. Gracze kładą talię zakrytą na stole, obok niej będzie stos kart odrzuconych, a jeśli talia się wyczerpie, po prostu gracz odwraca stos kart odrzuconych. W tej grze plusem dla niektórych może być zabawne, że według zasad stos kart odrzuconych nie musi być tasowany. 

Dla kogo jest ta gra? Czy tylko dla dzieci?

Konfiguracja, jak i rozgrywka są dość łatwe. Po prostu gracze zagrywają karty i dobierają kolejną do trójki, idealna dla nowych graczy, małych dzieci… lub zmęczonych rodziców. Wygrywa się grę, mając przed sobą cztery zdrowe narządy na stole przed innymi uczestnikami. Ostrzeżenie: ta gra pozwala manipulować organami i rękami innych graczy! Trzeba mieć się na baczności! 

Chcąc wygrać, nie można mieć dwóch takich samych narządów. Organy są wielokolorowe, więc dzieci mogą łatwo rozpoznać, które już mają. Wirusy mogą być używane do niszczenia narządów i leków przeciwnika. Wirusy mają taki sam wpływ tylko na te same kolorowe karty. jeśli ktoś umieści kartę leku, może ona zniszczyć wirusa. Karty leków mogą chronić narząd. Umieszczając dwie karty leków na organie, staje się on odporny na wirusa. 

Gry karciane- najlepszy sposób na rodzinne wieczory!

Najbardziej ekscytującą częścią gry są zabiegi. Można śmiało powiedzieć, że te karty zmienią reguły gry, takie jak „Przeszczepy”, które pozwalają zamienić narządy lub „Lateksowe rękawiczki”, które powodują, że odrzuca się rękę. Jedną z naprawdę fajnych kart  jest „Błąd medyczny”. Pozwala zamienić całe ciało z innym graczem w tym organy wirusa i szczepionki. Wskazówka: można najpierw komuś zbliżyć się do wygranej, potem ukraść jego zdrowe ciało i dać mu swojego wirusa. Brzmi to śmiesznie, ale ile daje zabawy! Ta gra może być zaciętą rywalizacją z mnóstwem śmiechu i dobrej zabawy. Ponadto już dawno zostało udowodnione, że poprzez gry, w których trzeba trochę ruszyć szarymi komórkami dzieci rozwijają różne umiejętności takie jak chociażby samodzielne podejmowanie decyzji.

Pewnie w dobie internetu i coraz lepszych gier na konsole mnóstwo osób nie wyobraża sobie spędzania czasu przy grach karcianych. Otóż to błędne myślenie- można naprawdę bardzo mocno się wciągnąć. Dodatkowym plusem jest fakt, że takie gry budują więzi. Nic nie zespoli rodziny tak bardzo, jak zimowy wieczór przy rozwijającej grze!  Chociaż większość osób postrzega wirus jako grę dla dzieci, dorośli z pewnością też ją pokochają, a może nawet dowiedzą się kilku rzeczy o tym, jak ważne są szczepionki i leczenie. Podobnie jak w prawdziwym życiu, najlepszą strategią wygrania gry jest jak najszybsze uodpornienie organów.