Najpopularniejsze poradniki

Mimo tego, że internet ułatwia przyswajanie danych, zawiera bardzo dużo ciekawych informacji, nie każdy użytkownik chętnie uczy się nowych rzeczy. Niektórzy nie umieją szukać, innych blokuje lenistwo lub brak czasu na tzw. research. Żeby pomóc takim osobom, możliwe jest tworzenie branżowych poradników, zawierających najbardziej istotne informacje oraz takich, które pogłębią wiedzę średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Jakie poradniki są najpopularniejsze?

Wciąż duża jest popularność e-booków, czyli elektronicznych książek. Poradniki tego rodzaju dostępne są np. na stronach internetowych do pobrania, ale na początku uzyskuje się jedynie fragment. Po zapoznaniu się z nim można w razie dalszego zainteresowania kupić pełną wersję. Używanie poradnika jest wygodne z uwagi na wbudowany spis treści oraz liczne grafiki – tabele, przykłady, zdjęcia ilustrujące poprawne wykonywanie wybranej czynności. Im więcej treści innych niż tekst, tym lepiej będzie odbierany poradnik – oczywiście nie do tego stopnia, by składał się z samych obrazków.

 

Tematyka poradników

Jeśli chodzi o tematykę, poradniki bywają naprawdę bardzo różnorodne. Żeby mogły trafić do tych odbiorców, którym najbardziej się przydadzą, najlepiej zareklamować je i udostępnić na tematycznych stronach lub portalach społecznościowych. W takich przypadkach bardzo dobrze działa też możliwość polecania treści znajomym, bo wystarczy znać czyjeś upodobania i potrzeby, by skierować go do odpowiedniego poradnika. W podobny sposób będą funkcjonować też zastosowane reklamy google lub podobne. Tematyka polecanych poradników ustalona zostanie dzięki użyciu słów kluczowych.