Gdzie najlepiej słuchać audiobooków?

Audiobooki możesz mieć ze sobą wszędzie. Być może to właśnie to sprawia, że ostatecznie brakuje Ci czasu, aby w ogóle z nich korzystać. Czas na zmianę! Sprawdź kilka pomysłów na miejsca, w których możesz je włączyć.

Wyjście do pracy lub na zakupy

Słuchając audiobooka, wcale nie musisz poświęcać mu godziny czy dwóch na raz. Wystarczy, że włączysz go nawet na kilka lub kilkanaście minut. W ten sposób przyswoisz sobie trochę treści, a jednocześnie nie będziesz mieć poczucia, że robisz to kosztem innych zajęć. Z tego względu jeśli tylko to możliwe, włączaj swoją aplikację z audiobookami:

  • w drodze na tramwaj do pracy;
  • podczas stania w porannych korkach;
  • w trakcie wyprawy do galerii,
  • podczas zakupów w supermarkecie.
audiobooki

Bieganie lub trening siłowy

Audiobooki mogą być także doskonałym uzupełnieniem aktywności fizycznej. Jeśli tylko masz na to ochotę, możesz zacząć ich słuchać podczas porannego joggingu, w trakcie treningu siłowego czy podczas wykonywania ćwiczeń w swoim domu. Dzięki temu nawet nie zorientujesz się, kiedy wysłuchasz kolejnej książki. Ale to nie wszystko! Dobrze napisane i nagrane audiobooki mogą być dla Ciebie doskonałą motywacją do kolejnego okrążenia czy dodatkowej serii podnoszenia ciężarów.

Podróże małe i duże

Kiedy wybierasz się na wycieczkę do sąsiedniego województwa lub wsiadasz do samolotu, który zaniesie Cię na drugi koniec świata, również mogą towarzyszyć Ci audiobooki. W trakcie takiej dłuższej podróży z łatwości przesłuchasz nawet kilkugodzinne nagranie. Dzięki temu nie tylko nabędziesz nową wiedzę, ale także nie będziesz się nudzić na pokładzie, w autobusie czy pociągu.